Haberler

ÖNCE İNSAN | 14.10.2016

ÖNCE İNSAN

Yükseliş’ten  Nezaket ve Saygı eğitimi

Yükseliş nezaket ve saygı eğitimi projesini  başlattı.Hazırlanan konferanslar hafta boyunca hafta boyunca öğrencilere sunuldu.

Okul Müdürü Savaş Sargın ve okul rehberlik zümresinin verdiği nezaket ve saygı konulu  eğitimler çeşitli slaytlarla ve videolarla desteklendi.

Bu çalışmalar hakkında Savaş Sargın,Nezaket kuralları ve saygı eğitimi bireylerin ileriki hayatlarını etkileyen ve bireylerin özel hayatta ve iş yaşamında yükselmesini sağlayan en önemli ayrıntı olduğunu vurgulayarak,bireylerin sosyal hayatta olumlu yer edinme becerisi tesadüfi değildir.Bu beceri, çocukluktan itibaren temel bir sosyal ihtiyacımız olarak görebileceğimiz nezaket ve görgü kurallarını iyi şekilde öğrenmenin sonunda gelişecektir.

Bu anlayıştan yola çıkarak proje olarak başlattığımız “Nezaket Kuralları ve Saygı Eğitimi” Yükseliş Eğitim Kurumlarında ilkokuldan başlayarak bütün kademelere yayılmıştır, etkinlikler ve eğitimler yıl boyunca devam edecektir.Amacımız öğrencilerimizin manevi gelişimlerine katkı sağlamak ve onlara olumlu davranışlar kazandırmaktır,dedi.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenlerinden FATMA IŞIK ;

Mutlu insan başarılı olur, İnsanın mutlu olabilmesi için yaşadığı çevrenin çok önemli olduğunu vurgulayan IŞIK, okulumuz bizim birinci evimiz,çünkü günümüzün en az 8-10 saatini okulumuzda geçiriyoruz,bu nedenle okul bahçemizin, sınıflarımızın, spor salonumuzun, kültür salonumuzun, yemekhanemizin, lavabolarımızın pırıl pırıl olması gerekir, her şeyden önce Yükseliş Eğitim Kurumları sizin yuvanızdır ve sizlere yakışır bir şekilde olması gerekir. Bu nedenle herkes davranışlarıyla örnek olmalı, her ay bir öğrencimizin ayın örnek öğrencisi olarak seçileceğini belirten IŞIK, öğrenci-öğretmen-idareci el ele verip  sosyal yaşamımızı en iyi şekilde organize etmemiz gerekir ,dedi.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenlerinden GÖKÇE NUR YÜCE ise:

Plansız öğrencinin dümensiz gemiye benzediğine değinerek,planlı ve programlı olmanın hayatımızdaki önemine  vurgu yaptı,çalışmadan hiçbir başarı kapısının açılmayacağını,tüm öğretmen ve öğrencilerin bu maratonda en başından sonuna kadar azimle çalışması gerektiğini belirtti.

Yapılan projenin belirli periyodlarla yıl sonuna kadar devam edeceği Okul Müdürü Savaş Sargın tarafından  belirtti .

 http://serikakdenizgazetesi.com/

Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. Design by
Akdeniz Yükseliş Eğitim Kurumları - 2013